Kadir Has Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne hoş geldiniz.

Prof. Dr. Feza Kerestecioğlu

Prof. Dr. Feza Kerestecioğlu
Bölüm Başkanı

Bilgisayar Mühendisliği günümüzün en çok tercih edilen mesleklerinden biridir. Hızla gelişen bir disiplin olması nedeniyle geleceğin meslekleri kategorisinde de başı çekmektedir. Bilgisayar Mühendisliği eğitiminde en güncel bilgilerle donatılmış, sektörün ve akademik hayatın ihtiyaçlarına cevap verebilen, bilgi üreten mühendisler yetiştirmek düşüncesi temel felsefemizdir.
Akademik kadrosu; algoritma analizi ve tasarımı, mikroişlemcili sistemler, gömülü sistemler, bilgisayar mimarisi, bilgisayar ağları, yazılım mühendisliği, veritabanı sistemleri ve veritabanı uygulama geliştirme, hesaplamalı geometri, çizge kuramı, paralel programlama, ve yüksek performanslı hesaplama gibi konularda deneyim sahibi öğretim üyelerinden oluşmaktadır. Öğrenciler özellikle yazılım mühendisliği, bilgisayar ağlarının planlanması, mobil uygulamalar ve bulut bilişim konularında uzmanlaşmaktadırlar. Bölümün lisans ders planı, Cisco Certified Network Assoc.Oracle Application DevelopmentMicrosoft CRM DynamicsEMC Proven Professional sertifikasyonları için gerekli eğitimleri de kapsamaktadır.

bilgisayar müh

Misyonumuz, Bilgisayar Mühendisliği/Bilimleri alanına yön verecek bilgileri, özgün araştırmalar ile üretmek; mezunlarımızın Bilgisayar Mühendisliği ve Bilişim alanında donanımlı yetişmelerini sağlayacak, dünya standartlarında, nitelikli mühendislik eğitimi vermektir.

Kadir Has Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği Lisans Programı mezunları;

  1. Ulusal ve uluslararası, sektörel ve akademik kuruluşlarda araştırma-geliştirme, tasarım, proje geliştirme ve yönetiminde başarılı bir kariyer yapan,
  2. Yazılım mühendisliği, ağ mühendisliği, yapay zeka ve sektörün ihtiyacı olan öncelikli alanlarda görevler alabilen

mühendisler olmalıdır.


Bu hedefler doğrultusunda her biri alanında kuvvetli altyapı ile yetişmiş mühendislerimizi, sektörde ve akademik hayatta gösterdikleri üstün başarılardan dolayı  kutluyorum. Halen eğitimine devam etmekte olan mühendis adaylarımıza ve aday öğrencilerimize başarılar diliyorum.