TÜBİTAK ARDEB 1001 Programı Kapsamında KHAS’a 4 Yeni Proje Desteği

TÜBİTAK ARDEB 1001 programı 2022 yılı 2. dönemine üniversitemizden başvurduğumuz 9 araştırma projesinden 4 tanesi desteklenmeye hak kazandı.

Hukuk Fakültemizden Prof. Dr. Başak Baysal; Mekatronik Mühendisliği bölümümüzden Doç. Dr. Özkan Karabacak ve Radyo, Televizyon ve Sinema bölümümüzden Prof. Dr. Bülent Diken ile Dr. Öğr. Üyesi Defne Tüzün‘ün yürütücüsü olduğu projeler TÜBİTAK ARDEB 1001 programı tarafından desteklenecek.

2022 yılı 2. döneminde sunulan projeler için Türkiye genelinde destek oranı %17,8 iken üniversitemizde bu oran %44,4 oldu.

Projeleri desteklenen Yürütücü ve Araştırmacı hocalarımızı kutlar, araştırmalarında başarılar dileriz.

Desteklenen proje bilgilerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Proje Yürütücüsü Yürütücünün Bağlı Olduğu Fakülte / Bölüm Proje Adı Araştırmacı / Danışman
Prof. Dr. Başak BAYSAL Hukuk Fakültesi / Özel Hukuk Bilgi Toplumunda Dijital Kişilik ve Dijital Mirasın Korunması – Bilgi Teknolojilerine Uyum Kapsamında Bireylerin Dijital Kişilik ve Ölümsüzlük Algıları Çerçevesinde Kişilik Haklarının ve Kişisel Verilerin Ölüm Sonrası Korunması – Kişilerin Risk Algıları ve Korunma İhtiyaçlarına Uyumlu Hukuk Politikası Geliştirilmesi ve Mevzuat Önerisi Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Elif COŞKUN (Araştırmacı), Dr. Gizem ARSLAN (Araştırmacı), Prof. Dr. Hasan DAĞ (Araştırmacı)
Prof. Dr. Bülent DİKEN İLEF / Radyo, Televizyon ve Sinema Türkiye’de Film Çalışmaları ve “Kapitalizmin Yeni Ruhu”
Doç. Dr. Özkan KARABACAK MDBF / Mekatronik Mühendisliği Kontrol Mühendisliğinde Dual Lyapunov Yönteminin Geliştirilmesi Dr. Mahmut KUDEYT (Araştırmacı)
Dr. Öğr. Üyesi Defne TÜZÜN İLEF / Radyo, Televizyon ve Sinema Çağdaş Türk Sineması’nda Aile Kurguları: Roller, Çatışmalar ve Uzlaşılar Dr. Öğr. Üyesi Esin PAÇA CENGİZ (Araştırmacı), Doç. Dr. Aslı ÇARKOĞLU (Danışman), Prof. Dr. Gülümser Deniz BAYRAKDAR (Danışman)

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.